| Make | Caterpillar |
|---|---|
| Engine Model | Cat C2.1 ACERT |
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Length*Width*Height | 5.89m*1.86m*2.55m |
| Product Name | Caterpillar CAT305.5E2 excavator |
| Working Hour | 997h |
|---|---|
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Company Location | Shanghai, China |
| Engine Model | Cat® C9 ACERT |
| Make | Caterpillar |
| Moving Type | Track Excavator |
|---|---|
| Engine | SAA4D95LE turbocharged engine |
| Maximum Digging Height | 7150mm |
| Cab Features | Quiet and comfortable cab space, good front and rear visibility, large-capacity automatic air conditioning |
| Location | Shanghai, China |
| Driving Form | Hydraulic |
|---|---|
| Engine Model | Cat® C9ACERT™ |
| Machine Weight | 33750kg |
| Working Hour | 969h |
| Origin | Japan |
| 맥스 굴착 깊이 | 3455mm |
|---|---|
| 엔진 | 원산지 |
| 조건 | 사용됩니다 |
| 무게 | 3.5 톤 |
| 종류 | 무한궤도 굴착기 |
| 움직임 타입 | 무한궤도 굴착기, 바퀴형 굴착기 |
|---|---|
| 엔진 | 원래 일본 엔진 |
| 하세요 | 무한 궤도 |
| 배달 시간 | 5-8days |
| 지불 조건 | L/C (신용장), 인수 인도, D/P (지급도 조건), 전신환, 머니그램 |
| 움직임 타입 | 무한궤도 굴착기 |
|---|---|
| 엔진 | 원산지 |
| 하세요 | ZX50U |
| 년 | 2020 |
| 속도 | 시속 6km |
| 움직임 타입 | 무한궤도 굴착기 |
|---|---|
| 엔진 | 원산지 |
| 하세요 | ZX55 |
| 년 | 2020 |
| 속도 | 시속 6km |
| 움직임 타입 | 무한궤도 굴착기 |
|---|---|
| 엔진 | 원산지 |
| 하세요 | ZX60 |
| 년 | 2020 |
| 속도 | 시속 6km |