| Manufacture Year | 2021 |
|---|---|
| Product Category | Used Caterpillar Excavator |
| Make | Caterpillar |
| Brands | Komatsu, Caterpillar, Hitachi, Doosan, Sany, Hyundai, Kobelco, Volvo, Kubota and more |
| Major Products | Used excavators, loaders, forklifts, backhoe loaders, graders, bulldozers, cranes, etc. |
| 키워드 | 사용 된 발굴기 |
|---|---|
| 원산지 | 일본 |
| 움직임 타입 | 트랙 |
| 배트 용량 | 0.44m³ |
| 맥스 발굴작업 반지름 | 8085mm |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 브랜드 | 코마쓰 |
| 모델 | PC200-8N1 |
| 원산지 | 일본 |
| 위치 | 상하이, 중국 |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 원산지 | 일본 |
| 움직임 타입 | 트랙 |
| 버킷 용량 | 0.44m³ |
| 맥스 발굴작업 반지름 | 8085mm |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 브랜드 | 코마쓰 |
| 모델 | PC220-7 |
| 원산지 | 일본 |
| 위치 | 상하이, 중국 |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 브랜드 | 코마쓰 |
| 모델 | PC350-7 |
| 원산지 | 일본 |
| 위치 | 상하이, 중국 |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 원산지 | 일본 |
| 움직임 타입 | 트랙 |
| 배트 용량 | 2.5m³ |
| 맥스 발굴작업 반지름 | 11985mm |
| 키워드 | 사용된 굴삭기 |
|---|---|
| 원산지 | 일본 |
| 움직임 타입 | 트랙 |
| 배트 용량 | 0.44m³ |
| 맥스 발굴작업 반지름 | 8085mm |
| 키워드 | 사용 된 발굴기 |
|---|---|
| 브랜드 | 코마쓰 |
| 모델 | PC200-8N1 |
| 원산지 | 일본 |
| 위치 | 상하이, 중국 |
| Product Category | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Performance | Flexible working skills |
| Engine | Original Japanese Engine |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Make | Caterpillar |